Forum Audi A6 Klub Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj ze standardowej lub poniższej, dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

SKLEP AUDI felgi audi a6 audi a6 xenon reklama Tarcze, hamulce forum a6 forum a6
Sklep, części Sklep alufelgiExpress Parts Regeneracja HC Wyświetlacz LCD AZ Auto Serwis Układ hamulcowy Auto Oświetlenie Sklepledowy.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tomekkk1
2013-04-30, 22:46
[A6 C5 Avant] Problem z Tylnymi Glosnikami prosze o pomoc
Autor Wiadomość
adamlem 

Model: A6 C6
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Diesel
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Rok: 2006
Skrzynia: Manual
Kod silnika: BPP
Wysłany: 2008-10-15, 17:35   [A6 C5 Avant] Problem z Tylnymi Glosnikami prosze o pomoc

Witam serdecznie
Posiadam Audi z roku 2000 Avant
Były wnim tylko przednie glosniki, zamowilem i zamontowałem tylne glosniki bas i wysoki ton od Audi razem z kostkami.
Podlaczylem je pod oryginalna instalacje w drzwiach.
Ale niestety w kostce ISO przy radiu jest brak przewodów do tylnych głośników :-/
Kupilem nowa kostke iso z wszystkimi kablami do glosnikow ale nie wiem gdzie mam te przewody podlaczyc czy przylutowac, s kad ida przewody do kostki ISO
Gdzie mogę znaleźć kable które wychodzą z tylnych drzwi (sa to przewody szary i szary z zoltym paskiem) mowa tu o kablach glosnikowych
Proszę o pomoc :-(
dziekuje :-)
Email adamlem@gmx.de
Ostatnio zmieniony przez adamlem 2008-10-15, 18:16, w całości zmieniany 1 raz  

Tomek.TDI 

Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.7TDI 163KM
Kod silnika: BSG
Imię: Tomek
eneron 

Model: A6 C5
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI 110KM
Rok: 1997
Kod silnika: AFN
Wysłany: 2008-10-15, 17:56   

Jeśli nie masz z tyłu radia możliwości podpięcia tylnyc głośńików to oznacza, że masz najprawdopodobniej oryginalny subwoofer w bagażniku. Otwórz bagażnik i po prawej stronie zdejmij tą klapkę i tam siedzi subwoofer. Tylne głosniki w drzwiach są aktywne tzn, że są zasilane z oddzielnego wzmacniacza (w tym wypadku ze wzmacniacza subwoofera) a nie z radia. Z radia są zasilane jedynie przednie glosniki.

A tak w ogóle to gra tobie sub?? Czy tylko sam przód cyka??

adamlem 

Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Kod silnika: BPP
Wysłany: 2008-10-15, 18:18   

No cyka tylko sam przod zamonowalem radio -sony wczesniej blyo orginalne ale nigdy nie slyszalem by cos z tylu walilo , jak dawlaem fader to przednie glosniki milkly ale z tylu nic nie stukalo, po prawej stronie nic tam nie widze, te tylne glosniki sam zamontowalem bo ich poprostu nie bylo , tylko zaslepki

Tomek.TDI 

Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.7TDI 163KM
Kod silnika: BSG
Imię: Tomek
eneron 

Model: A6 C5
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI 110KM
Rok: 1997
Kod silnika: AFN
Wysłany: 2008-10-15, 19:02   

widocznie albo ktoś kiedyś zmienił radio w twojej A6 z radia obsługującego 4 kanały pasywne na radio obsługujące 2 kanały pasywne lub po prostu ktoś w salonie przy zakupie auta zrezygnował ze sprzętu audio żeby było taniej :?:

Jeśli nie miałeś tylnych głośników w drzwiach oraz suba w bagażniku i radio fabryczne miało tylko wyjście na przednie głośniki podłączone to może wersja z "oszczędzaniem" na sprzęcie audi będzie wiarygodna :-P

Ja jak zmieniałem fabrycznego Concerta kasetowego na mp3 Blaupunkta to w sumie musiałem wybulić 120zł za montaż radia żeby grały tylne głośniki oraz ori sub. Po włożeniu Blaupunkta przestały grać tylne głośniki w drzwiach oraz sub no i radio praktycznie nie ściągało żadnej stacji. Potrzebne było takie ustrojstwo co wyrównuje poziom sygnału w przednich i tylnych głośnikach (taka czarna skrzyneczka bez której przednie głośniki grały wyraźnie głośniej od tylnych no i pokrętłami w tej skrzyneczce ustawia się na "ucho" w miarę równy poziom głośników przednich i tylnych). Do tego separator antenowy, żeby radio mogło grać bez zakłóceń, jakieś kostki jeszcze oraz kostka z wyjściem na wzmacniacz, żeby wzbudzić oryginalnego wzmaka.

Przy sprzedaży autka będę mógł w 2 minutu powrócić do starego ori Concerta, wystarczy tylko wypiąć te skrosowane kostki i podpiąć oru Concert i wszystko gra po staremu :-D

Co do jakości dźwieku fabrycznych głośników grających pod radiem Concert byłem negatywnie zaskoczony jakością dźwięku. Bas słabiutki (coś tam delikatnie brzdękało) pomimo suba, sopranu prawie w ogóle nie było i całość grała jakoś bez dynamiki i dźwięk nie był czysty i klarowny, jakby wszystkie dźwięki zlewały sie do kupy :-/ . W dodatku soprany zlewały się z tonami średnimi przez co ciężko było mi uwierzyć, że w Audi jest zestaw głośników odseparowany :-/
W planach mialem wymianą wszystkich głośników w drzwiach oraz zakup... zwrotnic :mrgreen:

Po wymianie radia jestem ogromnie pozytywnie zaskoczony jakością dźwięku! <ok> W życiu bym nie pomyślał, że może być tak mega, kolosalna różnica w jakości dźwięku pomiędzy fabrycznym radiem a radiem innego producenta !

Zakup zwrotnic i nowych głośników okazał sie niepotrzebny :mrgreen:

Całość gra naprawdę baaaaardzo głosno, sopranu jest aż nadto, bas naprawde się pojawił i w miare fajnie nisko schodzi no i wszystkie dźwięki są klarowne i cały zestaw gra bardzo czysto.

jeśłi ktośm a ori Concerta i 9 głośników i chce uzyskać naprawdę dużo lepszy dźwięk to niech wymieni radio na inne :lol:

Jedyny MINUS zmiany radia jest taki, że pryska cały urok podświetlenia deski w A6. Co prawda moje obecne radio podświetla sie w całośći na czerwono łącznie z wyświetlaczem ale to nie taki efekt w nocy jak podświetlenie Concerta :oops: :cry:

Odpowiedz do tematu