Audi A6 Klub Polska Strona Główna

PRZYPOMNIJ HASLO

Ogłoszenie 
OC/AC OC/AC pompa wspomagania ZF Led Toyota Avensis felgi audi a6 warsztat Gdańsk Tarcze, hamulce forum audi a6
SklepOpon.com
opony i felgi
Kup OC/AC
Pompa oryginał
"ZF"
Maglownica
Sklepledowy.pl
Felgi aluminiowe
AZet Auto Serwis
Układ hamulcowy Sprawdzenie VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[ALT 2.0 131 KM] problem z wyciekiem oleju z ramki na głowic
Autor Wiadomość
alanq 

Model: A6 C5
Nadwozie: Avant
Zasilanie: Benzyna+LPG
Silnik: 2.0 130KM
Napęd: FWD
Rok: 2000
Skrzynia: Multitronic
Kod silnika: ALT
Imię: Wojtek
Wysłany: 2017-02-20, 22:30   [ALT 2.0 131 KM] problem z wyciekiem oleju z ramki na głowic

Witam.

Autko (A6 avant 2.0 r2000) mam od 2 miesięcy. Od samego początku był problem z wyciekaniem oleju z pod kapy zaworowej. Wymieniłem więc uszczelkę (Reinz). Przy okazji wyszło, że jedna ze śrub byłą ukręcona, co pogarszało sprawę i jedna z cewek była cała zalana.
Po zdjęciu kapy okazało się, że na głowicy jest jeszcze taka metalowa ramka, która trzyma klawiaturę i do której jest dopiero mocowana kapa.
Jakiś ekspert nawalił pod tą ramkę tony silikonu tak, że aż bokami wyszło. Na to nie byłem przygotowany i tego nie ruszałem.
Problem w tym, że po wymianie uszczelka jest sucha ale poci się to połączenie metal-metal poniżej uszczelnione na silikokn.
Czeka mnie więc zdjęcie tego wszystkiego, czyszczenie i ponowny montaż. Jak to jest uszczelnione fabrycznie ?
Gdyby to było w innym miejscu to jeszcze bym machnął ręką ale olej kapie na katalizator i kolektor wydechowy = smażone frytki.
Rozważam też kupienie innej ramki, bo tu mam już niektóre gwinty na wykończeniu.
Co radzicie ? Jak to w ogóle nazywacie ten element ? Na allegro znalazłem pod nazwą ramka klawiatury.
Zdjęcie - widać ile nawalone silikonu i ukręconą śrubę (udało się wykręcić)
https://naforum.zapodaj.net/301f2d5b179e.jpg.html

Dealer Audi A6 

Model: RS6 C5/C6
Zasilanie: Benzyna
Silnik: 4.0 560KM
Napęd: Quattro
Rok: 2004/2010
Skrzynia: Tiptronic
Odpowiedz do tematu